OS X 10.10 Yosemite – beta juz udostępniona

OS X 10.10 Yosemite – beta juz udostępniona

Apple udostępnił beta wersję swojego najnowszego systemu operacyjnego na komputery Mac. OS X 10.10 Yosemite będzie dostępny do pobrania dla pierwszego miliona chętnych osób. W ten sposób Apple chce przetestować system zanim zostanie wydana jego ostateczna, ukończona wersja.

Najnowszą odsłonę systemu operacyjnego od Apple zaprezentowano na początku miesiąca, podczas konferencji WWDC. Nową wersję można zainstalować już teraz, wystarczy mieć identyfikator Apple ID, który niezbędne jest do pobrania aktualizacji. Należy jednak przy tym pamiętać, że jest to beta wersja systemu, więc jego działanie może być niestabilne i dalekie od Waszych oczekiwań. Nie wszystkie funkcje zaprezentowane na WWDC już działają w becie – m. in Handoff oraz możliwość odbierania połączeń telefonicznych z iPhone’a na komputerze. Inne są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, jak np. podpowiedzi w Spotlight.

OS X 10.10 Yosemite

Jeśli podczas testowania systemu napotkacie na jakieś problemy lub błędy, możecie je zgłosić firmie za pomocą wbudowanego w system “asystenta opinii” (assistant feedback). Dzięki temu programiści będą mieli szanse na wyeliminowanie najpoważniejszych niedociągnięć przed oficjalną premierą systemu. Apple wyda aktualizację OS X do wersji 10.10 Yosemite na jesieni tego roku.

Instalację beta wersji systemu zalecamy tylko zaawansowanym użytkownikom produktów Apple. Do programu testowania bety możecie zapisać się tutaj.

Zobacz także:

Źródło: OS X Beta Program

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy